Bacula-Web - en to sv_SE translation catalogue (123 entries)

en: ASC
sv_SE: Stigande

en: Apply
sv_SE: Tillämpa

en: Apply filter and options
sv_SE: Tillämpa filter och alternativ

en: Back
sv_SE: Tillbaka

en: Back to Dashboard
sv_SE: Tillbaka till instrumentpanelen

en: Back to the dashboard
sv_SE: Tillbaka till instrumentpanelen

en: Backup Job Report
sv_SE: Backup jobb rapport

en: Backup Job name 7.1.0
sv_SE: Backup jobb namn

en: Backup Job report
sv_SE: Backup jobb rapport

en: Backup job informations
sv_SE: Backup jobb information

en: Backup job name
sv_SE: Backup jobb namn

en: Bug tracker
sv_SE: Felsökare

en: Canceled job(s)
sv_SE: Avbrutna jobb

en: Catalog
sv_SE: Katalog

en: Catalog statistics
sv_SE: Katalog statistik

en: Click here to see the report
sv_SE: Klicka här för att se rapporten

en: Client
sv_SE: Klient

en: Client Report
sv_SE: Skapa rapport

en: Client arch
sv_SE: Klient arkitektur

en: Client informations
sv_SE: Klient information

en: Client name
sv_SE: Klient

en: Client os
sv_SE: Klient OS

en: Client report
sv_SE: Klient rapport

en: Client version
sv_SE: Klient version

en: Clients
sv_SE: Klienter

en: Completed job(s)
sv_SE: Avslutade jobb

en: Completed jobs
sv_SE: Avslutade jobb

en: Compression
sv_SE: Kompression

en: Dashboard
sv_SE: Instrumentpanel

en: Database size
sv_SE: Databas storlek

en: Defined Filesets
sv_SE: Definierade FileSets

en: Defined Jobs
sv_SE: Definierade jobb

en: Elapsed time
sv_SE: Förfluten tid

en: End Time
sv_SE: Sluttid

en: End time
sv_SE: Sluttid

en: Estimated expiration date
sv_SE: Förväntat utgångsdatum

en: Event
sv_SE: Händelse

en: Expire
sv_SE: Upphör

en: Failed job(s)
sv_SE: Misslyckade jobb

en: Failed jobs
sv_SE: Misslyckade jobb

en: Files
sv_SE: Filer

en: Graph system capabilities (Bacula-web only use PNG image format)
sv_SE: Grafisk systemkompabilitet (Bacula-web använder bara PNG bild format)

en: Interval
sv_SE: Intervall

en: Job ID
sv_SE: Jobb ID

en: Job Id
sv_SE: Jobb Id

en: Job Level (Incr / Diff / Full)
sv_SE: Jobb nivå (Inkrementell / Differentiell / Full)

en: Job details
sv_SE: Jobb detaijer

en: Job id
sv_SE: Jobb id

en: Job status
sv_SE: Jobbstatus

en: Jobs
sv_SE: Jobb

en: Jobs / Page
sv_SE: Jobb / Sida

en: Jobs per Page
sv_SE: Jobb per Sida

en: Jobs report
sv_SE: Jobb rapport

en: Jod Id
sv_SE: Jobb Id

en: Last 2 week
sv_SE: Senaste 2 veckor

en: Last 24 hours jobs status
sv_SE: Jobb status senaste 24 timmar

en: Last 24 hours status
sv_SE: Jobb status senaste 24 timmar

en: Last jobs
sv_SE: Senaste jobb

en: Last month
sv_SE: Förra månaden

en: Last period job status
sv_SE: Jobb status förra perioden

en: Last used volumes
sv_SE: Senaste använda volymer

en: Last week
sv_SE: Förra veckan

en: Last written
sv_SE: Senast skriven

en: Last written date for this volume
sv_SE: Datum för senaste skrivning till denna volym

en: Level
sv_SE: Nivå

en: Log
sv_SE: Logg

en: Media Type
sv_SE: Mediatyp

en: Name
sv_SE: Namn

en: No job(s) to display
sv_SE: Inga jobb att visa

en: No log(s) for this job
sv_SE: Inga loggar för detta jobb

en: No volume(s) in this pool
sv_SE: Inga volymer i denna pool

en: Number of jobs
sv_SE: Antal jobb

en: Official web site
sv_SE: Officiel webb sajt

en: Options
sv_SE: Alternativ

en: Order by
sv_SE: Sortera efter

en: Overall status
sv_SE: Samlad status

en: Pool(s)
sv_SE: Pool(er)

en: Pools and volumes
sv_SE: Pooler och volymer

en: Pools and volumes status
sv_SE: Pooler och volym status

en: Reports
sv_SE: Rapporter

en: Required components
sv_SE: Nödvändiga komponenter

en: Reset
sv_SE: Återställa

en: Reset to default options
sv_SE: Återställa till standardinställningar

en: Running jobs
sv_SE: Pågående jobb

en: Show job logs
sv_SE: Visa jobb loggar

en: Show last 24 hours jobs status
sv_SE: Visa jobb status för senaste 24 timmarna

en: Show pools and volumes report
sv_SE: Visa rapport för pooler och volymer

en: Speed
sv_SE: Hastighet

en: Start Time
sv_SE: Starttid

en: Start time
sv_SE: Starttid

en: Statistics
sv_SE: Statistik

en: Stored Bytes (last 7 days)
sv_SE: Sparade Bytes (senate 7 dagarna)

en: Stored Files (last 7 days)
sv_SE: Sparade Filer (senate 7 dagarna)

en: Stored bytes
sv_SE: Sparade bytes

en: Stored bytes for last 7 days (GB)
sv_SE: Sparade bytes the senaste 7 dagarna (GB)

en: Stored bytes over the last 7 days
sv_SE: Sparade bytes the senaste 7 dagarna

en: Stored files over the last 7 days
sv_SE: Sparade filer de senaste 7 dagarna

en: Submit
sv_SE: Spara

en: Test page
sv_SE: Testsida

en: Time
sv_SE: Tid

en: Total
sv_SE: Totalt

en: Total bytes
sv_SE: Totalt antal byte lagrade

en: Total files
sv_SE: Totalt antal filer

en: Transfered Bytes
sv_SE: Överförda Bytes

en: Transfered Bytes / Files
sv_SE: Överförda Bytes / Filer

en: Transfered Files
sv_SE: Överförda Filer

en: Transferred Bytes
sv_SE: Överförda Bytes

en: Transferred Bytes / Files
sv_SE: Överförda Bytes / Filer

en: Transferred Files
sv_SE: Överförda Filer

en: Transferred Files
sv_SE: Överförda Filer

en: Type
sv_SE: Typ

en: Update with selected period
sv_SE: Uppdatera med vald period

en: View report
sv_SE: Visa rapport

en: Volume name
sv_SE: Volymnamn

en: Volume pool
sv_SE: Volym pool

en: Volume status
sv_SE: Volym status

en: Volume(s)
sv_SE: Volym(er)

en: Volume(s) size
sv_SE: Volym(er) storlek

en: Waiting jobs
sv_SE: Väntande jobb

en: Waiting jobs(s)
sv_SE: Väntande jobb

en: back to previous page
sv_SE: Tillbaka till föregående sida

en: days(s)
sv_SE: dag(ar)

en: last
sv_SE: senast
